АнгелиАнгелы


В іудаїзмі, мусульманстві та християнстві ангелами називають безплотних істот, метою існування яких є служіння єдиному Богу, ведення безперервної війни з Його ворогами, а також повідомлення волі Всевишнього людям і різноманітним природним стихіям. Деякі ангели, чинила опір Божій волі, самі стали ворогами вищих сил і простих смертних, перетворившись на бісів. Згідно з деякими джерелами, існують білі янголи посланці бога - і біси (чорти) - прислужники сатани.
Описи зовнішнього вигляду ангелів навіть в одному джерелі (наприклад, в Біблії) мають кілька варіантів, проте їх об'єднує поняття "безплотний", яке ясно вказує на відсутність у ангелів тіла. У деяких християнських книгах підкреслюється, що ангели мають духовне тіло, яке не дано побачити грішникам і невіруючим.
На малюнках художників епохи раннього християнства ангели зображені у людській подобі. Їх одяг нагадує давньогрецьку туніку, спадаючу вільними складками, за спиною зазвичай розташовуються два великих крила. Особи виглядають стилізованими, безстатевими, умовними. Дійсно, незважаючи на переважні чоловічі імена, ангели не належать до якого-небудь певної статі, не можуть створювати сім'ї та розмножуватися. За деякими відомостями, в ангелів можуть перетворюватися душі тих людей, які вели праведний спосіб життя.
В епоху Відродження ангелів малювали лагідними й невинними, найчастіше у вигляді кучерявих немовлят з маленькими крильцями за спиною - так званих путті. Такі янголята, намальовані на полотні або виконані з гіпсу або мармуру, служили прикрасою палаців і багатих будинків аристократії. Нерідко зображення крилатих пустотливих малюків були справжніми витворами мистецтва.
В іудаїзмі кожен ангел (архангел) як би відповідає за одну з планет Сонячної системи, стежачи за поведінкою мешкають на ній живих істот, а в християнстві охороняє людини, названого його ім'ям, протягом усього життя (ангел-охоронець). На Русі вірили, що за спиною людини постійно знаходяться два ангели: білий - охоронець - стоїть за правим плечем, а чорний - біс - за лівим. Якщо когось викривали в негарні вчинки, говорили, що його ангел ненадовго відвернувся і його місце зайняв біс. Невипадково багато людей вірять для того щоб уберегтися від лихого ока, радять тричі плюнути через ліве плече або ж кинути в ту ж сторону щіпку солі - так можна тимчасово нейтралізувати чорного ангела. Якщо тричі постукати по дереву або дерев'яного предмету лівою рукою, цей ритуал також може допомогти відвернути біду.
Крім захисту людини від життєвих негараздів, за ангелом-охоронцем була закріплена ще одна, остання, обов'язок - переміщення душі померлої людини до райських врат. Якщо ж людина за життя зробив занадто багато важких проступків, чорний ангел переносив його душу до дверей пекла, за якою грішникові були уготовані вічні муки.
Слово "ангел" у перекладі з грецької означає "вісник". За деякими відомостями, Господь посилав ангелів на землю, якщо Йому треба було передати людям будь-які важливі відомості. Ні. володіючи фізичним тілом, ці істоти часто були праведникам уві сні або у видіннях. Вважалося, що ангелів найчастіше бачать маленькі діти, оскільки вони ще не. встигли нагрішив.
Если вы решили использовать частично или полностью какие-либо из материалов нашего сайта - будьте любезны, хотябы поставить активную ссылку на наш сайт "Загадкові тварини давніх часів"